تماس با ما

026-34130

بیلبورد سه وجهی گردان

تلویزیون و رادیو همچنان پرمخاطب ترین و محبوبترین پلتفرم برای تبلیغات به شمار می روند. اگرچه به علت سرعت گرفتن روند پیشرفت تکنولوژی و افزایش علاقه نسل جدید به فضای مجازی در آینده ای نه چندان دور شاهد کمتر شدن تاثیر اینگونه تبلیغات خواهیم بود اما در حال حاضر قدرت این دو رسانه از سایر رسانه ها بیشتر است، 

تلویزیون به علت برخورداری از ویژگی هایی همچون صدا، تصویر و حرکت و امکان تلفیق این موارد با هم به عنوان یک رسانه تبلیغاتی بسیار پرقدرت و خلاق در نظر گرفته می شود. در تبلیغات تلویزیونی هدف باید جلب توجه و نگهداری بیننده باشد به همین سبب خلاقیت و تمایز در اینگونه تبلیغات بسیار اهمیت دارد. از دیگر مزایای این رسانه گسترده بودن پوشش آن است که می تواند ریچ و فرکانس بالایی در مخاطبان پدید آورد و به علت انعطاف پذیری در حق انتخاب محبوبیت بیشتری به نسبت سایر رسانه ها دارد. البته تبلیغات تلویزیونی نیازمند بودجه بیشتری در مقایسه با سایر رسانه ها می باشد اما با توجه به رسایی این رسانه و پوشش گسترده مخاطبان بسیار مقرون به صرفه است.

تبلیغات باید جاذبه های منطقی، احساسی و یا تلفیقی از هردو را داشته باشد که در تبلیغات تلویزیونی این شرایط به طرق مختلف فراهم می شود. تبلیغات تلویزیونی به فراخور نوع کالا یا خدمت و مخاطب انتخاب و اجرا می شود به همین سبب سبک های بسیار متفاوتی دارد. معاونت حوزه رادیو و تلویزیون توانایی ارائه تمامی سبک های تبلیغات را در قالب تیزر، رپورتاژ، فیلم صنعتی، آرم آگهی، زیرنویس، فیلم کوتاه و…. دارد.

رادیو به علت عدم برخورداری از تصویر نسبت به تلویزیون و آگهی های چاپی تفاوت اساسی دارد و شاید در ظاهر از اثربخشی کمتری برخوردار باشد اما نکته حائز اهمیت این است که این رسانه بسیار راحت تر از سایر رسانه ها در دسترس بوده و از لحاظ جغرافیایی، وسعت بیشتری را پوشش می دهد ضمن اینکه این رسانه کم هزینه، نیاز چندانی به برق، اینترنت، ابزاری مثل تلویزیون یا کامپیوتر ندارد و به همین سبب مخاطبان بیشتر و متنوع تری را تحت پوشش قرار می دهد. پس صدای تبلیغات رادیویی باید متفاوت، جذاب و گوش نواز باشد تا توجه مخاطب را به خود جلب کند و تصویری مناسب و ماندگار در ذهن مخاطب خلق کند.

 

->

تماس با ما

026-34130